Moc w przemoc

Przestrzeń do mówienia o doświadczeniu przemocy seksualnej w Polsce praktycznie nie istnieje. Nieliczne osoby, które odważyły się na ten krok, by upublicznić swoje przeżycia, często spotykają się z hejtem i dalszą przemocą.
Nasz projekt pozwala poczuć siłę, by móc odważnie mówić o przemocy seksualnej.
Dlaczego to jest ważne?
Osoba, która doświadczyła przemocy seksualnej cierpi. Trudno sobie wyobrazić cierpienie większe, niż to, dotykające najbardziej intymnej sfery życia człowieka. Osoba, która doświadczyła przemocy seksualnej w Polsce na ogół cierpi w samotności.
Chcemy zakończyć tą samotność. Chcemy być razem i razem dawać siłę innym.
„Moc w przemoc” to projekt mający na celu wsparcie szczególnej grupy osób – samorzeczniczek, które doświadczyły przemocy seksualnej. Jest kierowany do dorosłych kobiet, osób z doświadczeniem funkcjonowania w roli kobiety i osób do tej roli socjalizowanych.
Działaniami objęta jest grupa 15 osób. Jeżeli tylko warunki sanitarne na to pozwolą – planujemy spotykać się także w realu.
W ramach projektu prowadzimy grupę wsparcia oraz wiele innych aktywności…
Dla samorzeczniczek:
? WenDo – wzmacniajace warsztaty samoobronny i asertywności.
? Warsztaty pracy z ciałem i traumami w ciele.
? Będzie o seksualności i o tym jak ją uzdrawiać po traumatycznych doświadczeniach.
? Będzie miejsce na twórcze wyrażenie i przepracowanie traumy.
? Porozmawiamy o tym czym jest consent w relacjach intymnych.
Dla wszystkich:
? Poprowadzimy seminaria, na których samorzeczniczki podzielą się swoim doświadczeniem;
? Opublikujemy herstorie – cykl artykułów samorzeczniczek.
? Zorganizujemy wystawę prac plastycznych samorzeczniczek.
Chcemy, aby wszystkie nasze działania przebiegały w atmosferze bezpieczeństwa, wsparcia i siostrzeństwa. Tak, aby wszystkie osoby mogły mówić o swoich doświadczeniach w sposób, który będzie nie tylko usłyszany, ale też szanowany.
W naszych zadaniach będzie nas wspierać psycholożka pracująca z kobietami doświadczającymi przemocy oraz trenerki różnych specjalności.
Projekt Stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych realizowany jest dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.